Az első könyvem George Orwelltől az Állatfarm c. munkája volt. Nagy klasszikusról van szó, melyet Orwell 1945-ben írt meg. A II. világháború végén egyértelművé vált, hogy a náci Németország legyőzésével, egy új ellenséggel kell megküzdenie az Egyesült Államoknak. A Szovjetunióval. Az Állatfarm a kommunizmus és a sztálini totalitárius rendszer politikai szatírája.
Történetünk a Major farmon játszódik, amelyet Jones úr vezet, ám egy napon a birtokon lévő háziállatok fellázadnak és elkergetik az embereket. Az állatok nem minden ok nélkül fognak hozzá a művelethez. Céljuk egy olyan társadalom létrehozása, ahol szabadon, egyenlően élnek és gazdálkodnak a saját mikro közösségükben, amit egyszerűen csak Állatfarmnak neveznek. A jószágok a disznók vezetésével indulnak el egy olyan úton, amely a jó gondolatokból és célokból táplálkozik, és a forradalmi eszmékből nyit, de eljutnak a legalantasabb, legelemibb gonoszságokhoz, ami végül társadalmuk bukását okozza. Az állatok kezdetben lefektetik a himnuszukat, a maguk 7 parancsolatát, és azokat a szabályokat amelyek mentén a kezdeti időszakban egy virágzó társadalom képe tárul az olvasó elé. De ahogy haladunk a történetben, a szabályok megváltoznak. A himnuszt felváltják a szlogenek, a 7 parancsolatot egyetlen szabály és az egyenlőségből csakhamar egyenlőtlenségek lesznek. Eluralkodik a zsarnokság, a kétségbeesés és a félelem. A virágzó társadalmat éhezés és tömeggyilkosságok váltják fel.
Az Állatfarm egy roppant egyszerű szatíra. Könnyű olvasni és befogadni, egy jól megírt műről van szó. Kisregény, terjedelemre sem hosszú, így bátran ajánlom a kezdő olvasóknak is, akik fogékonyak a politikai szatírákhoz.